Niechlujne zawieszenie flag państwowych na placu Zwycięstwa w Oleśnicy
26.02.2021 r.
28.06.2021 r.

Już pisałem krytycznie o zawieszaniu flagi miasta na masztach na odnowionym pl. Zwycięstwa i kilkunastokrotnie na starych masztach tego placu. Podczas jazdy do Wrocławia widać maszty z flagami promocyjnymi kilkunastu firm. Wszystkie firmy (za jednym wyjątkiem) czynią to z dbałością o szczegóły. Właściciele, dyrektorzy i pracownicy doskonale wiedzą, że flaga firmowa jest ważnym elementem promocji. Niedbałe zawieszenie flagi promocyjnej odbija się negatywnie na opinii o firmie. Jeśli nie szanują własnych elementów promocji - nie szanują klientów. Jest to wiedza z zakresu podstaw marketingu. W Oleśnicy mało firm używa masztów z flagami promocyjnymi.

Niżej z lewej pokazano zawieszone 3 flagi firmy, która nazywa się Rzeczpospolita Polska (podobnie w zeszłym roku eksponowano flagi Oleśnicy). Przedstawiony sposób zawieszenia, w którym część drążka znacznie wystaje poza szerokość flagi jest niechlujstwem i nie jest zgodne z zasadami ekspozycji flagi państwowej opracowanej przez MSWiA. Jeśli zamówiono taki maszt, to należało go przygotować do zawieszenia flag państwowych i miejskich. Z prawej widać flagi promocyjne firmy NEONET z Oleśnicy. U nich drążek nie wystaje - albo go ucięli, albo dopasowali szerokość flagi do długości drążka. I tak robią wszyscy szanujący swoją firmę lub swoją ojczyznę. Wyjątkiem jest Oleśnica, w której burmistrzowi Bronsiowi jest obojętna promocja miasta. Może ona nie istnieć lub jak ostatnio - z dużą ilością podstawowych błędów.

Flagi państwowe i firmowe w Oleśnicy 26. 02. 2021 r.


Wystające niechlujnie drążki

Wnioski:

  1. Burmistrzowie miast dbających o promocję dopasowują wymiary flag do masztu lub elementy masztu do wymiarów flagi.
  2. Nie sądzę, aby burmistrz Bronś coś zmienił, bo od kilkunastu lat wykazuje brak szacunku do flag (jaki i herbów). Jest prawie pewne, że następnym razem flagi państwowe i miejskie zostaną wywieszone w analogiczny sposób.

Co już pisałem o ekspozycji flag miejskich na tych masztach, interpelacji radnego Wiesława Piechówki i odpowiedzi kierowniczki Sekcji Komunikacji Społecznej typu "odwal się, my jesteśmy najmądrzejsi" (jest taka komórka, ale komunikacja społeczna w Oleśnicy nie istnieje).


Od autora • Lokacja miastaOleśnica piastowskaOleśnica PodiebradówOleśnica Wirtembergów
Oleśnica za Welfów
Oleśnica po 1885 r.Zamek oleśnicki Kościół zamkowy Pomniki Inne zabytki
Fortyfikacje Herb Oleśnicy Herby księstwDrukarnie NumizmatyKsiążęce krypty
Kary - pręgierz i szubienica Wojsko w Oleśnicy Walki w 1945 roku Renowacje zabytków
Biografie znanych osób Zasłużeni dla OleśnicyArtyści oleśniccy Autorzy Rysowali Oleśnicę
Fotograficy Wspomnienia osadników Mapy Co pod ziemią? Landsmannschaft Oels
Wydawnictwa oleśnickie Recenzje • BibliografiaLinkiZauważyli nas Interpelacje radnych
Alte Postkarten - widokówki Fotografie miastaRysunki Odeszli Opisy wybranych miejscowości
CIEKAWOSTKI ZWIEDZANIE MIASTA BEZ PRZEWODNIKA....
NOWOŚCI