Wymiana tablic informacyjnych i może ... kiedyś ...

Według kół dobrze poinformowanych (zbliżonych do telewizji wrocławskiej) tablice informacyjne wiszące na zabytkach będą wymienione. Dlatego nie będę odtwarzał dotychczasowych moich uwag, zamieszczonych wcześniej na stronie. O tablicach pisali: Olesniczanin i Panorama Oleśnicka.

W dużych tablicach stojących w mieście (np. przy Bramie wrocławskiej, zdjęcie wyżej) zostaną zapewne naklejone nowe opisy. Mam nadzieje, ze nowe projekty trafią przed wykonaniem do publicznej oceny, poprzez np. wyłożenie ich w bibliotece, zostaną poddane pod dyskusję w TPO lub będą wydrukowane w gazetach oleśnickich. Nie będę musiał wówczas ponownie o nich pisać i sprowadzać TV.

Te wiszące na zabytkach (np. zdjęcie wyżej z lewej) będą musiały iść do wymiany, bo ich poprawić się nie uda (trwale naniesiono tekst). Współczuję osobie, która będzie musiała pisać o zabytkach, skoro nawet najpoważniejsi historycy mają różne zdania, szczegółnie o początkach ich powstania.

Jak znajdę w telewizji specjalistę od heraladyki - poproszę o przyjazd i ośmieszenie władz miasta z powodu debilnego herbu Oleśnicy, przynoszącego wstyd 750. letniemu miastu. Niezależnie od tego, będę pisał do prasy oraz ponownie do wojewody i MSWiA. Nie spocznę, dopóki w pokazanym wyżej miejscu nie zawiśnie normalny herb.

A może Rada Miasta doprowadzi do zmiany głupawej uchwały RM poprzedniej kadencji?Od autora • Lokacja miastaOleśnica piastowskaOleśnica PodiebradówOleśnica Wirtembergów
Oleśnica za Welfów
Oleśnica po 1885 r.Zamek oleśnicki Kościół zamkowy Pomniki Inne zabytki
Fortyfikacje Herb Oleśnicy Herby księstwDrukarnie NumizmatyKsiążęce krypty
Kary - pręgierz i szubienica Wojsko w Oleśnicy Walki w 1945 roku Renowacje zabytków
Biografie znanych osób Zasłużeni dla OleśnicyArtyści oleśniccy Autorzy Rysowali Oleśnicę
Fotograficy Wspomnienia osadników Mapy Co pod ziemią? Landsmannschaft Oels
Wydawnictwa oleśnickie Recenzje • BibliografiaLinkiZauważyli nas Interpelacje radnych
Alte Postkarten - widokówki Fotografie miastaRysunki Odeszli Opisy wybranych miejscowości
CIEKAWOSTKI ZWIEDZANIE MIASTA Z LAPTOPEM, TABLETEM ....
NOWOŚCI